סינון, מיון ותרומה של ציוד לפני מעבר הדירה

גם אם לא נעים להודות בכך, לכולנו יש סנטימנטים לחפצים. לכן, הפרידה מהחפצים הללו עשויה להיות קשה וזו גם הסיבה שאנחנו לא תמיד ממהרים להיפטר מהם, גם כשזה מתבקש. בעת מעבר הדירה, אנו נאלצים להתעמת מול כל אותם חפצים שאגרנו ולא נעשה בהם שימוש. כשמנקרת ברקע המחשבה שכעת נצטרך לארוז את כל החפצים הללו, פתאום הסנטימנטים מתחילים להיעלם ואנחנו מבינים שצריך להרפות ולהמשיך הלאה, גם כדי להקל על מלאכת האריזה, וגם כדי לא להעביר חפצים לא נחוצים לבית החדש.

אז אחרי שביצעתם סינון של מה שעובר איתכם הלאה ומה שלא יכול לעבור, נשאלת השאלה מה עושים עם כל הציוד הזה? סביר להניח שמדובר בכמות לא מבוטלת של חפצים, מרביתם שמורים היטב ובמצב טוב, שלנו אין בהם שימוש אך יכולים לשמש אדם אחר. תמיד אומרים שהפתרון במקרה כזה הוא לא לזרוק אלא להעביר לצדקה, אבל מאחר ומדובר במגוון רחב מאוד של חפצים, החל מספרים ועד לבגדים וצעצועים, נשאלת השאלה- למי? למי מעבירים את כל זה?

מיינו הכול
בשלב הזה תצטרכו למיין את כל החפצים שאין בהם שימוש לפי קטגוריות, כך שכל קטגוריה תהיה מיועדת למטרת צדקה אחרת. נכון, מדובר קצת בטרחה, אבל מה שבטוח הוא שבסוף התהליך תרגישו מסופקים מעצם הידיעה שכל הציוד הגיע ליעד המתאים. הקטגוריות השונות שלפיהן ניתן לעבוד הן: בגדים, ריהוט, כלי מיטה, כלי מטבח וצעצועים בקטגוריה אחת ולאחר מכן קטגוריה נוספת הכוללת ספרים, מגזינים וציוד משרדי ולבסוף, קטגוריה אופציונאלית הכוללת מחשבים ומוצרי חשמל, במידה ויש כמובן. אתם רואים? מדובר בקטגוריות די כלליות כך שהן לא יצריכו מכם עבודת מיון רבה מדי.

לאחר שמיינתם הכול לפי קטגוריות, אפשר להתחיל באקט הנדיבות עצמו. וודאו שאתם מתחילים את התהליך מבעוד מועד, רצוי כמה שבועות עד כמה ימים לפני המעבר. כך, ביום המעבר תוכלו להעביר לביתכם החדש רק את הציוד והרכוש שאתם בוודאות צריכים, ולא תצטרכו במקביל גם להתרוצץ בין עמותות שונות ולפזר את הציוד שלכם לכל עבר. זמן חופשי גם יאפשר לכם לבחור את המטרה הקרובה ללבכם בצורה מוקפדת יותר, כך שתהיו בטוחים שאתם שלמים עם החלטתכם.

אז למי נותנים?
עכשיו ניגש לתכלס, למי ניתן את כל הציוד? אם מדובר בעונת החורף, אז שמיכות וציוד מחמם אפשר למסור לעמותות של בעלי חיים שזקוקות לו כדי לחמם את הכלבים והחתולים השוהים במכלאות, כמו לדוגמא הכלבייה בלוד או עמותת 'חברים לחיים'. עמותות נוספות שאליהן אפשר לתרום בגדים וציוד נוסף הן "לתת", "פתחון לב" "ויצ"ו, ועוד. בערים רבות ישנן נקודות איסוף שאליהן ניתן להעביר את החפצים שאין בהם שימוש והם כבר יעבירו אותם הלאה לגורמים הנכונים.

במידה ומדובר בציוד משרדי או בדברי אלקטרוניקה, אותם ניתן לתרום לבתי ספר, למרכזים לילדים או למתנ"סים הנמצאים באזור הסמוך למגוריכם. במקומות הללו תרומה בדרך כלל מתקבלת בברכה, ותסייע לילדים ללמוד בצורה מתקדמת וטובה יותר. אפשרות נוספת היא להעלות את המוצרים הגדולים שאין לכם בהם שימוש, כמו לדוגמא טלוויזיות, מחשבים או ריהוט, לאתר 'אגורה'. מי שזקוק לציוד הזה ולא יכול לרכוש אותו בעצמו, ידאג ליצור עמכם קשר טלפוני ולאסוף מכם את הסחורה. בנוסף, בגדים וספרים תוכלו להעביר לחנויות יד שנייה המתמחות בקטגוריה הזו.

© כל הזכויות שמורות לאתר הובלה 5 | Liron Toren