מצא חברת הובלות מתאימה למעבר הדירה

רבים חושבים שהאופן שבו עובר יום המעבר היא בעיקר פונקציה של מזל, אבל בפועל, יד הגורל לא מעורבת בעניין כי אם שורה של החלטות נבונות. אין כאן קסמים או נפלאות: מי שיבחר בחברת הובלות איכותית ומוצלחת, הוא זה שיזכה ליהנות מיום מעבר חלק ככל הניתן ונטול תקלות מיותרות. הבעיות מתחילות כשהלקוחות מחפשים לחסוך על חשבון האיכות, מחפשים עיקופי דרך ובסופו של דבר בוחרים בחברת הובלות שרלטנית ומאכזבת. אלא שבכל הנוגע לשלמות הציוד הפרטי שלנו אסור להתפשר, ולכן את המאמר הבא נקדיש לטיפים שיקלו על מציאת החברה המתאימה.

אז קודם כל, אם כבר נגענו בסוגיית המחיר, הרי שכבר מדובר באמצעי שיכול לאפשר סינון ראשוני של כמה חברות. קביעת עלות ההובלה נעשית לפי עלויות הדלק, המשכורת לצוות הסבלים, עלות אחזקת המשאיות וכו', ולכן תמיד יהיה רף מסוים שממנו אי אפשר לרדת. אם נתקלתם בהצעת מחיר נמוכה במיוחד, כזו שלכאורה לא אמורה להניב לחברת ההובלות שום רווח או רווח מינימאלי, נורת אזהרה אמורה להידלק בראשכם. אותו כלל, דרך אגב, תקף גם לגבי הצעות מחיר גבוהות במיוחד, ובייחוד אם נראה ששום דבר לא עומד מאחוריהן. זכרו כי הצעת מחיר גבוהה לא בהכרח מבטיחה איכות.

אין חוזה, אין עבודה!
חברות הובלה שרלטניות ינסו להתחמק מחתימה על חוזה בכל דרך אפשרית. במקרה כזה אתם עתידים לשמוע הבטחות כלליות ומעורפלות כמו 'אל תדאג!' ו'נסתדר!'. אלא שבכל מה שקשור לציוד שלכם, אתם אמורים לדאוג ועוד איך, בייחוד אם חברת ההובלות שמולה אתם אמורים לעבוד, חוששת לסכם בכתב את כל הפרטים שקבעתם בעל פה. מי שאין לו מה להסתיר, גם לא יחשוש לחתום על חוזה, שכן חוזה כתוב, מעבר לכך שהוא תקף משפטית, נועד כדי לעגן את כל הסיכומים שלכם, על מנת למנוע אי הבנות מיותרות.

אפרופו סיכומים בכתב, אז גם סוגיית הביטוח קולעת לאותה קטגוריה. בכל הובלה אמורה להיות לכם האפשרות לבטח את הכבודה. פוליסת הביטוח אמורה לכלול את היקף התכולה, את סוג הביטוח, את מידת הכיסוי (כמו למשל, האם הפוליסה מכסה רק העמסה למשאית או גם נזקים בלתי צפויים כמו פגעי מזג אוויר?) ואת מידת ההשתתפות העצמית שלכם במידה ונגרם נזק לרכוש. תמיד עדיף להשקיע קצת יותר כדי להוסיף ביטוח לחוזה ההובלות, על מנת שלא תמצאו את עצמכם חלילה עם רכוש פגום ועם התנערות מוחלטת מאחריות.

ומה עם המלצות?
עד כה דיברנו על אופנים שבהם ניתן לסנן חברות הובלה, אבל נשארה עדיין השאלה באוויר- כיצד מלכתחילה מרכיבים רשימה כזו שממנה מתחילים את תהליך הסינון? לשם כך מומלץ להיעזר בקרובי משפחה וחברים. סביר להניח שאלו עברו דירה לפחות פעם אחת בשנים האחרונות ולכן הם יוכלו לשאת עצה ולהמליץ או להזהיר מפני הגורמים המתאימים. גם אם מדובר באדם שאתם מכירים וסומכים, קחו בחשבון שההמלצה שלו היא לא תורה משמיים, ויתכן שהתמזל מזלו וההובלה שלו עברה בצורה חלקה, גם אם לא הקפיד על כל שלבי הסינון. לכן, המלצה כזו לא פוטרת אתכם מהחובה לחקור ולבדוק בעצמכם.

דרך נפלאה נוספת לאסוף מידע אודות חברות, או לחילופין לאמת או להפריך מידע שמסר לכם אותו קרוב משפחה או חבר, היא באמצעות השיטוט באינטרנט. בפורומי צרכנות שונים תוכלו למצוא מידע נרחב אודות נותני שירות כאלה ואחרים, כך שתמיד יהיה לכם מקור אובייקטיבי להתייעץ עמו ולקבל את חוות דעתו. באמצעות האינטרנט תוכלו גם לבקר באתרי האינטרנט של אותן חברות הובלה מומלצות, לבדוק מה כל אחת מציעה ולהתרשם משירותיה עפ"י איכות האתר.

© כל הזכויות שמורות לאתר הובלה 5 | Liron Toren