לאחר מעבר דירה מתחיל ההיכרות עם הסביבה החדשה

עברתם דירה? מזל טוב! זו הזדמנות לנוח קצת ולהירגע מכל אירועי הימים האחרונים. לאחר שימי המנוחה יסתיימו, חשוב להרים טלפון לכל אותם ספקים שדאגתם לעדכן באשר לשינוי הכתובת שלכם ולוודא שהשינוי אכן בוצע. הדבר האחרון שתרצו בסמוך למעבר הוא לגלות שיש בעיה עם האינטרנט או עם העברת הכבלים. מי שמרגיש שעדכון הספקים באופן עצמאי היא טרחה גדולה מדי עבורו, יכול להיעזר בשירות חדש של דואר ישראל, המאפשר תמורת 66.60 ש"ח לסמן בטופס את רשימת הספקים שמולם אתם עובדים, והדואר כבר יעשה את משימת העדכון במקומכם. נחמד, לא?

בשלב הבא מומלץ שתכינו רשימה ותבדקו מיהם כל הגורמים שאתם צריכים לעדכן אותם בדבר שינוי הכתובת. זו לא משימה פשוטה כפי שזה נשמע, שכן כמעט תמיד מושמט גורם כזה או אחר שחשוב לעדכן אותו, ולכן כדאי לעבוד עם רשימה מסודרת ולהוסיף אליה בכל פעם גורמים נוספים שתיזכרו בהם עם הזמן. גם הפעם, אם אתם מרגישים שאתם לא מצליחים לנהל את הסוגיה הזו בעצמכם, תוכלו להיעזר בשירות נוסף שמציעים בדואר ישראל: "דואר עוקב" שמבוסס על הפניית כל הדואר לכתובת החדשה, בדומה לאופן שבו מפנים שיחות לדוגמא.

הכירו את הסביבה
בעת שחיפשתם דירה חדשה, סביר להניח שהתמקדתם בקריטריונים החשובים ביותר, כמו אילו גני ילדים או בתי ספר יש באזור, מה איכות השכונה וכו'. כעת, כשאתם כבר גרים בדירה החדשה, אפשר להכיר את האזור ברזולוציה מדויקת יותר, עד לרמת הפארקים או מסלולי הטיולים שיש באזור, מקומות הבילוי, בתי הקפה וכו'. לאחר המעבר לבית החדש, עשו מדי פעם סיורים וחפשו פינות חמד בשכונה שלכם. זו הזדמנות לבדוק היכן נמצא הירקן השכונתי, היכן ממוקם סניף הדואר וכו'.

לאחר שתכירו את המקומות עצמכם, כמובן רצוי שגם תכירו את האנשים שחולקים איתכם את אותה סביבת מגורים. זה לא יקרה בבת אחת אלא מדובר בתהליך הדרגתי, ולכן ככל שתקפידו להסתובב באזור המגורים שלכם כך סביר להניח שתכירו עוד ועוד אנשים. קודם כל מומלץ להתחיל מהשכנים כמובן, שהרי יחסיכם עם השכנים עשויים להשפיע על חוויית המגורים כולה. זו גם הזדמנות נהדרת לאסוף מהם המלצות אודות אזורים/ ספקים/ אתרים שבהם מומלץ לבקר בשכונה שלכם.

ומה עם וועד הבית?
וועד בית הוא נושא שכיח בכל בניין קומות בעיר. מדובר בנציגות של הבניין וזו שאחראית לפתור בעיות לוגיסטיות ולהבטיח חוויית מגורים נעימה וחלקה ככל הניתן. לכן, חשוב שכבר עם המעבר שלכם לדירה החדשה, תכירו את מי שאמור לייצג אתכם בבניין. זו הזדמנות טובה להעלות שאלות/ בקשות או טענות שקשורות למגורים החדשים. עם הגעתכם למקום החדש, בקרו בדירתו של וועד הבית והציגו את עצמכם בפניו.

בנוסף, חשוב מאוד להשתתף באסיפות וועד הבית. אמנם וועד הבית עצמו הוא הנציג של כל הבניין מול הרשויות השונות, אך בכל זאת מדובר בדמוקרטיה ולכן מרבית ההחלטות מתבצעות במשותף. הראו את נוכחותכם באסיפת וועד הבית הראשונה, גם כדי לאפשר לשכנים שטרם התוודעו אליכם- להכיר אתכם, וגם כדי להשמיע את קולכם וכדי להראות את מעורבותכם בבניין. יש לכם יכולת להשפיע על המראה ועל האווירה בבניין כולו, ולכן חבל שתפספסו את הזכות הזו.

© כל הזכויות שמורות לאתר הובלה 5 | Liron Toren