טיפים לפני מעבר דירה

תהליך מעבר הדירה הוא לעולם אינו קל, ללא תלות בדירה אליה עוברים או בהרכב המשפחתי. תמיד יש קריטריונים רבים שצריך לארגן מראש, ורוב הסיכויים שהמעבר יהיה מלווה בתחושה מסוימת של לחץ וחששות, וזה טבעי. עם זאת, ישנם כמה טיפים שנועדו להקל על המעבר, כדי לצמצם למינימום האפשרי את אותן תחושות שליליות. מי שיפעל בהתאם לטיפים הללו, סביר להניח שיום המעבר שלו יעבור בצורה חלקה יותר.

אך עוד לפני שמתרכזים בטיפים עצמם, יש לתת דגש חשוב לפן האנושי של המעבר, ובייחוד אם מעורבים בו ילדים או אפילו חתולים. מאחר ולילדים אין תחושה של זמן, מומלץ לספר להם על המעבר כמה שיותר סמוך לו (תלוי בגילו של הילד כמובן), על מנת שהוא לא ירגיש לחץ בתקופה שבין לבין. חתולים הם חיה טריטוריאלית לעומת זאת, ולכן מומלץ להרגיל אותם עוד לפני המעבר לארגז הנשיאה שלהם ובמקביל להעביר את הצעצועים והאביזרים שלהם לדירה החדשה על מנת שיוכלו לזהות בה חפצים מוכרים.

צעדים נוספים שיש לעשות לפני מעבר הדירה
עד כה עסקנו בפן הרגשי שקשור למעבר הדירה, וכעת כשכל דיירי הבית חיים עם השינוי בשלום, ניתן לעבור לצד הפרקטי, המעשי יותר. ישנם דיירים שירצו להדביר את ביתם החדש לפני הכניסה אליו. בניגוד לדעה הרווחת, אין צורך לבצע ניקיון יסודי בטרם ביצוע ההדברה, אלא ניתן להפוך את סדר התהליכים. מומלץ לנצל את העובדה שהבית ריק מחפצים וטרם בוצע אליו המעבר על מנת לרסס את הבית. שימו לב כי במידה וההדברה מתבצעת בסמוך לתהליך כניסתכם לדירה ואתם מבצעים מעבר עם הילדים הקטנים או בעלי החיים מהסעיף הקודם, מומלץ לבחור חברת הדברה ירוקה.

בקרוב תצטרכו להעניק את הדעת בנוגע לאריזת תכולת הדירה, אך עוד לפני כן, חשוב כמובן שתבחרו חברת הובלות מקצועית. אז מה בעצם מגדיר את מקצועיותה של חברת ההובלות? קודם כל, הציוד והכוח האנושי שבו היא מחזיקה. חברת הובלות מקצועית תחזיק צי של רכבים המיועדים לכל מטרה וסבלים מנוסים ומקצועיים. בנוסף, חברת הובלות נדרשת לעמוד בזמנים שנקבעו ולספק ללקוח את האופציה לרכוש ביטוח עם מעבר הדירה. הזכרנו את הפן של האריזה? בדקו מול כמה חברות מהו הסכום שהן גובות עבור שירותי אריזה. השוו את הסכומים עם ימי החופש שתצטרכו לקחת כדי לארוז באופן עצמאי ובדקו מה ישתלם לכם יותר.

אורזים באופן עצמאי?
זוכרים שהזכרנו את הסוגיה של הביטוח? אם בכל זאת החלטתם לארוז בעצמכם, חשוב מאוד שתנהלו רשימת מלאי מסודרת. זה לא רק יקל עליכם בעת ביצוע הפריקה, אלא זה גם יבטיח לכם שכל החפצים שלכם הובאו לדירה החדשה בשלום. במידה וזה לא המצב, הרי שבאמצעות רשימת המלאי תוכלו לממש את תביעת הביטוח שלכם. את המעבר יש לתכנן מראש, כך שמספר ימים לפני היום עצמו מומלץ לעשות סדרת טלפונים לכל מיני גופים שונים כמו הכבלים, חברת החשמל, הדואר וכד' על מנת לעדכן את הכתובת החדשה, זה יחסוך לכם הרבה ריצות בעתיד.

כל מוביל מקצועי יגיד לכם כי את החפצים שלכם לא מומלץ לארוז בנייר עיתון אלא בנייר לבן, על מנת למנוע לכלוך מיותר. אחרי שאתם אורזים את כל הציוד בארגזים, כתבו עליהם בפירוט מהי התכולה הקיימת בתוכם. וודאו שאתם מרכזים בתור ארגז אחד את כל הציוד שתצטרכו לפרוק באופן מיידי עם מעבר הדירה על מנת שלא תצטרכו לעבור בין כל הארגזים בבית על מנת להעביר את הלילה הראשון בשלום.

© כל הזכויות שמורות לאתר הובלה 5 | Liron Toren