טיפים ליום שאחרי מעבר הדירה

יש שאומרים כי המעבר האמיתי מתרחש דווקא לאחר השינוע עצמו של החפצים, למשל בתהליך הפריקה. על אף שיש בכך אמת, אין זה אומר שמוכרחים להגיע לתהליך הפריקה מיד עם סיום השינוע, אלא אפשר להשאיר את זה גם ליום הבא. יום ההובלות הוא יום אינטנסיבי מאוד וסביר להניח שבסיומו תמצאו את עצמכם עייפים. זו גם הסיבה שמלכתחילה הכנתם לעצמכם תיק עם כל הציוד המיידי שתצטרכו ללילה הראשון, אל תהססו להשתמש בו ולהשלים את תהליך הפריקה לאחר שתטענו מצברים ותנוחו.

אך עוד לפני שתיגשו לשלב המנוחה, ובייחוד אם לבית צפויים לחזור ילדים או בעלי חיים שלהם מצאתם סידור ביום ההובלה, חשוב מאוד שתארגנו לפחות פינה אחת בבית שתהיה מוכרת ונעימה עבורם, כך שלא יצטרכו לחזור לבית ריק ומנוכר. פעמים רבות החזרה הזו עשויה להיות טראומטית במידה והיא לא מתבצעת נכון ובמידה וההורים ו/או הבעלים לא דואגים להכין את השטח לקראת החוויה. זכרו שאתם תופסים בצורה שונה את המעבר מאשר הילדים או אפילו חיות המחמד שלכם ולכן תמיד כדאי לחשוב קודם כל על הצרכים שלהם.

קחו פיקוד!
אל תרגישו רע לקחת פיקוד ביום המעבר, להיפך - מנהיגות היא תכונה נחוצה ביום כזה שבו מתרחשים כמה דברים במקביל ויש לוודא שהכול עובר בשלום. מיד עם שינוע החפצים לתוך הדירה, ערכו סקירת מלאי מהירה, בזמן שהסבלים נמצאים לצדכם, על מנת שבמידה וחלה תקלה או חסר ציוד, הם מיד יוכלו לתת על כך את הדין. מאחר ואת הארגזים מיינתם לפי תכולת החדרים, בקשו מהסבלים לשאת כל ארגז בהתאם לחדר המתאים. גם את הרהיטים הגדולים מומלץ לסדר בהתאם למיקומם הרצוי בדירה, על מנת שתצטרכו להתעסק כמה שפחות עם הזזת רהיטים כבדים עם סיום ההובלה.

אגב, כשאנחנו מדברים על רשימת מלאי, אנחנו לא מתכוונים רק לכך שעליכם לוודא שכל הארגזים נמצאים במקומם, זה אפילו מובן מאליו (ולאותו עניין, כדאי גם להציץ לתוך משאית ההובלות ולוודא שהיא אכן ריקה), אלא גם לוודא ששום חפץ או רהיט לא נשרט בצורה משמעותית ושלא נגרם נזק לציוד. תקלות כאלה תמיד מומלץ לאתר לפני שתשלמו לסבלים על מנת שניתן יהיה לנהל משא ומתן לגבי התשלום. מאחר וסביר להניח שאת הארגזים לא תספיקו לפרוק ביום אחד (זוכרים את מה שסיפרנו לכם בסעיף הראשון?), קבעו עם חברת ההובלה על יום שבו תחזירו להם את כל הארגזים שנותרו במרוכז.

בימים שאחרי ההובלה
כעת אחרי שנחתם וצברתם אנרגיה, אפשר לגשת למלאכת הפריקה. במידה וסידרתם את הארגזים בהתאם לחדרים המתאימים, סביר להניח שעבודתכם תהיה משמעותית יותר קלה. פרקו את כל הארגזים בצורה שיטתית ועבדו במסודר, זה יקל על כל תהליך הפריקה. במידה ושכרתם את שירותיהם של הסבלים על מנת שיעזרו לכם לפרוק, פקחו על עבודתם וודאו שהם מסדרים את הארגזים בצורה נכונה ובהתאם לחדרים המיועדים.

וודאו שאתם מסדרים את חדר הילדים ראשון, על מנת להכין עבורם את הקרקע למעבר חלק ונינוח יותר. משם תוכלו להתקדם עם יתר חדרי הבית בהתאם לסדר חשיבותם. גם אם את הבית ניקיתם בצורה יסודית יום לפני המעבר, סביר להניח שהמעבר יצר עמו בלגן וחוסר סדר, ולכן יהיה צורך להשלים את הניקיון גם בימים שאחרי המעבר. זה יצור תחושה הרבה יותר נעימה ובית שכיף לחיות בו. סיימתם הכול בהצלחה? תנו לעצמכם טפיחה על השכם, מגיע לכם.

© כל הזכויות שמורות לאתר הובלה 5 | Liron Toren