טיפים ליום מעבר הדירה

הטיפ הכי חשוב שנוכל להעניק לכם לגבי יום המעבר, מתייחס דווקא לסטאטוס המנטאלי שלכם יותר מאשר לכל נושא אחר. לאנשים יש נטייה לייחס ליום המעבר תחושות של סטרס ולחץ, ולתפוס את היום הזה כחוויה שלילית מאוד. יום המעבר יתנהל בהתאם לגישה שלכם, כלומר אם תתחילו את היום הזה מלכתחילה בגישה שהוא יהיה נוראי ומלא בסטרס, סביר להניח שכך יהיה הדבר. תמיד הקדישו לעצמכם זמן כדי לנשום אוויר ולהירגע. שום תקלה שתתרחש במהלך יום ההובלות היא אינה בלתי הפיכה.

יחד עם זאת, אסור גם לגלות שאננות ביום המעבר. חשוב להיות מודעים לכל הנעשה סביבכם, ללוות את הסבלים בדרכם ולפקח על ההתנהלות הכללית. נכון שכל התהליכים שהזכרנו עשויים להיות מעייפים, אך אין מנוס בלהודות בכך שיום המעבר הוא בדרך כלל יום מאוד אינטנסיבי ומעייף, ולכן פקטור העייפות אינו פוטר אתכם מהחובה לפקח על הנעשה סביבכם. אז נכון ששום תקלה היא איננה בלתי הפיכה, אבל סביר להניח שאם תראו את נוכחותכם בשטח, הרבה תקלות ימנעו מלכתחילה.

היו מאורגנים ויעילים
במידה ואתם אורזים לבד, סביר להניח שביום המארז יישארו כמה ארגזים פתוחים של הרגע האחרון. וודאו שאתם אוטמים את כל הארגזים כראוי ושנשאר לכם מספיק כסף מזומן כדי לשלם למובילים. כמו כן, ישנו ציוד שמומלץ לשאת עליכם ביום המעבר, הכוונה לתיק שבו מרכזים תכשיטים, קוסמטיקה, תרופות, מסמכים וכל דבר שבעצם מומלץ לא להיפרד ממנו. הכינו תיק כזה לכל אחד מדיירי הבית, ממש כאילו שהייתם יוצאים לטיול במקום לעבור דירה.

בימינו מקובל להדביק שלט בחדר המדרגות ולהתנצל על הרעש וההפרעה שתיגרם כתוצאה מהמעבר עבור השכנים. כמו כן, מומלץ לדאוג לסידור באותו יום עבור הילדים וחיות המחמד, במידה וישנם. מדובר ביום ארוך ומתיש, ולכן מוטב שהילדים והחיות לא יקחו בו חלק. וודאו שאתם מארגנים עבורם בייביסיטר או שהות בפנסיון (במקרה ומדובר בבעלי חיים), על מנת שלפחות לסוגיה הזו לא תצטרכו לדאוג באותו יום.

היו נחמדים ואדיבים
פעמים רבות היחס שלכם לאנשי המקצוע שעמם תעבדו, חוזר אליכם חלילה, בין אם בצורה חיובית או שלילית. לכן, ככל שתקפידו להיות נחמדים ואדיבים יותר כלפי הסבלים ביום המעבר, כך סביר להניח שאלו יעבדו בצורה מקצועית יותר. כיצד האדיבות מתבטאת? ביום המעבר תוכלו למשל להכין כלים חד פעמיים ושתייה קלה ולדאוג שהם ישתו הרבה מים במהלך היום, בייחוד אם מדובר ביום חם. אתם מוזמנים אפילו ליזום הפסקות אוכל שיעניקו לסבלים אנרגיה להמשיך בעבודה. נחמדות היא אינה מילה גסה אלא אפילו מומלצת.

נסו לחשוב על המעבר בהיבט הפרקטי ולחזות כל מיני תרחישים מראש - וודאו שאתם משריינים מראש מקום חניה עבור המובילים ומכסים את הרצפה בקרטון גלי במידה ומדובר ברצפת פרקט על מנת למנוע שריטות מיותרות. וודאו שנהג ההובלות מודע היטב למסלול הנסיעה, או לחילופין ספרו לו אודות קיצורי דרך במידה ואתם מכירים קיצורים רלוונטיים. לבסוף, וודאו שעם הכסף שהכנתם לסבלים נשאר גם כסף לטיפ. בסופו של דבר, מדובר בביטוי האמיתי ביותר של אדיבותכם (זוכרים שהזכרנו את זה בסעיף הקודם?).

© כל הזכויות שמורות לאתר הובלה 5 | Liron Toren