הקשר בין שירותי הובלה לאחסנה

לא אחת אנו רואים כיצד מי שפינה את דירתו ועדיין לא נכנס לביתו החדש, או מי שטס לחו"ל לתקופה ארוכה, צריכים שירות חשוב כמו אחסנה. שירותי אחסנה מסופקים ע"י חברות שונות בשוק הישראלי תוך כדי כך שהן מציעות יחידות אחסון בגדלים שונים בתוך מחסנים שאמורים להיות מיועדים רק למטרה זו. אך אנו יכולים לראות כיצד יש גם חברות הובלה שמציעות הן שירותי הובלה והן שירותי אחסון כעסקה כוללת אחת.

עבור לא מעט אנשים, הרי שמדובר ברעיון מצוין שיכול אולי לחסוך להם כסף, אך נראה כי יש לבחון שירות זה בצורה מעמיקה מאוד כדי להבין האם חברת ההובלה אכן יכולה להציע שירות מצוין לא רק של הובלת הפריטים אלא גם של אחסונם לטווח ארוך. זאת מאחר ושירותי אחסנה המיועדים בצורה נקודתית לכל מי שלא צריך או לא רוצה לעשות שימוש בפריטים שלו בעתיד הנראה לעין, הם כאלו שצריכים להיות איכותיים בלא מעט היבטים שלהם.

האם כל חברת הובלה יכולה להציע לנו אחסנה איכותית

מבלי לפגוע בחברות הובלה כאלה ואחרות, אנו יכולים להבין את הרצון של חברה מסוימת להגדיל נפח פעילות ולהגדיל הכנסות ע"י הצעת שירותים נוספים. מאחר ושירותי אחסנה מתקשרים לשירותי הובלה, הרי שזה די טבעי שחברות שונות יציעו את שני השירותים גם יחד. אך כמו שאמרנו, שירותי אחסנה אמורים להציע מחסן נקי, מסודר, מאוורר, נגיש, בגודל מתאים, מוגן, וכזה שעליו ניתן להסתמך בכל רגע שרוצים להוציא ציוד או לבדוק אותו.

כאן נשאלת השאלה האם חברת ההובלה יכולה להבטיח לנו שירותי אחסנה כאלו. מאחר ויש חברות הובלה שאינן בעלות מחסנים אלא שהן יוצרות קשר עסקי עם חברות אחסון שאינן תמיד ברמה גבוהה, הרי שהן יכולות להציע מחיר אטרקטיבי אך לא שירות אטרקטיבי. על כל לקוח להכיר את שירותי האחסון שמתלווים לשירותי ההובלה כדי לראות האם חברת ההובלה מתחייבת לשירות שבו כל פריט לא יינזק, וכל ציוד יזכה לאחסנה באקלים הנדרש לו ובתנאים המתאימים. 

הנקודות שמדגישות את רמת השירותים

אלו שמעוניינים ליהנות משירותי הובלה שמשולבים עם שירותי אחסנה, אכן יכולים לחסוך כסף בזכות הצעת מחיר משתלמת. אך עליהם לבדוק עד כמה שירותי האחסנה יכולים לספק אותם. הבדיקה צריכה להיות מעבר לאלמנטים הבסיסיים שציינו לעיל ונוגעים לגודל המחסן ולמיקום שלו למשל. בדיקות רציניות יראו בצורה מדויקת האם שירותי האחסון הם כאלו שיכולים להעניק לכל לקוח שקט נפשי לכל תקופת האחסון (ובמיוחד אם הוא עוזב את הארץ לפרק זמן מסוים).

הצעה של שירותי אחסון יחד עם שירותי הובלה תהיה רצינית אם הלקוח יודע שחברת האחסון מחזיקה כוח אדם מיומן שפועל בצורה עצמאית ומציג ניסיון עם סוגים שונים של תכולה וציוד. בנוסף לכך חברת אחסון שמקושרת עם חברת הובלה או שייכת לה, תאפשר ללקוח להוסיף אמצעי נעילה משלו כדי להבטיח את הפרטיות שלו. כך גם יוכל הלקוח לקבוע מועדים שנוחים לו לבדיקת המחסן. גם חוזה מסודר שידגיש את האחסנה בנפרד ואת ההובלה בנפרד ייצור שירות מצוין.

© כל הזכויות שמורות לאתר הובלה 5 | Liron Toren