הייחוד הרב של הובלות פסנתרים

חברות הובלה רבות ברחבי ישראל מציעות שירותי הובלה מגוונים הכוללים בין היתר הובלת פסנתרים. יש לזכור כי יש מקרים מיוחדים שבהם נבחנת חברה מסוימת בצורה מדויקת יותר. אם אנו מדברים על נושא חשוב כמו הובלת פסנתרים, הרי שאנו יכולים לדעת מיד כי לא כל חברה יכולה להציע שירות בטוח ואיכותי בנושא זה, אם בכלל. לכן יש להיות זהירים יותר כשבוחרים חברת הובלות אם רוצים שהפסנתר יגיע בשלמות למקום החדש.

חשובה מאוד לציין כי הובלת פסנתרים דורשת ניסיון רב ולא רק ידע. כך, יחד עם ביטוח מתאים, יכול כל בעל פסנתר לראות כיצד הפסנתר מובל במקרים מסוימים ללא מנוף, וכיצד עובדי החברה מכירים כל זווית שבה כדאי לגשת אל כלי הנגינה הגדול והרגיש הזה. היום כבר אפשר לראות כיצד לא מעט אנשים בוחרים לעצמם או חברה שעוסקת רק בהובלה מעין זו או חברה שיש לה התמחות רבה בתחום וניסיון רלוונטי עם פסנתרים מסוגים שונים. 

לא לכל חברה יש ניסיון עם הובלת פסנתרים

לגבי הניסיון של חברות הובלה בתחום זה, הרי שחשוב להרחיב את הדיבור ולהדגיש עד כמה כל פסנתר צריך את ההתייחסות המקצועית לגביו אם רוצים להוביל אותו בצורה בטוחה לחלוטין. מאחר ויש סוגי פסנתרים שונים, הרי שחברה בעלת ניסיון תיקח פסנתר עומד (או פסנתר קיר או ניצב, בשמותיו הנוספים) ובראש ובראשונה תכסה אותו בכיסוי עבה (כמו שמיכה למשל) כדי שלא יחטוף מכות ממשקופים או מחלקים וחפצים אחרים במבנה.

כאן ישימו העובדים את הפסנתר על משטח הובלה שמצויד בגלגלים, וירימו אותו בידיהם עד שיגיעו למדרגות שם יישאו אותו שוב תוך דאגה לאיזונו ולהימנעות מטלטולו. אם אנו מדברים על פסנתר כנף, הרי שכאן יש גם לסגור אותו לפני שמכסים אותו, ואז להצמיד את הכיסוי עם ניילון נצמד. בהמשך יש לפרק את רגליו של הפסנתר ולחזק את הפסנתר בעזרת חבל מיוחד בעל רוחב משמעותי. כך אפשר להרים את פסנתר הכנף אל המשטח עם הגלגלים ולהעבירו בבטחה.

האלמנטים שיוצרים העברה בטוחה לכל פסנתר

הדוגמאות לעיל מדגישות לכל בעל פסנתר כיצד יש לבצע לא מעט מהלכים מקצועיים ע"י עובדים שכבר הרימו לא מעט פסנתרים במהלך עבודתם. לכן ברגע שרוצים לזהות את היכולות של חברה המציעה שירותי הובלת פסנתרים יש לבדוק כיצד הם מתכוונים לנהוג בפסנתר. אם מבינים כי אנשי החברה אכן מציינים סוגי פסנתרים שונים, ומנסים לברר לעומק איזה פסנתר יש בבעלותו של הלקוח, מה גודלו והיכן מיקומו, הרי שאפשר להיות רגועים יותר.

חברה איכותית תציג נתונים חשובים בכל הקשור להובלה כזו. כך היא תוכל להציע הצעת מחיר מדויקת ותחרותית מאוד שמתייחסת במדויק לסוג הפסנתר ולמידותיו. יחד עם בירור לגבי נקודת האיסוף של הפסנתר ונקודת הפריקה שלו, ולגבי הצורך בפירוק רגליים ואריזה מיוחדת, יכול כל לקוח לקבל תמונה מדויקת לגבי מועדי ההובלה, משך ההובלה, וכמובן המחיר הסופי שאותו יידרש לשלם ללא הפתעות מיותרות.

© כל הזכויות שמורות לאתר הובלה 5 | Liron Toren