הובלות בקירור – מוצרי מזון, כימיקלים ותרופות

רשתות שיווק, מפעלים וכל עולם המסחר והתעשייה עושים שימוש יום יומי במשאיות המבצעות הובלות קירור. הובלות אלו שונות לגמרי מהובלות דירה או משרדים כיוון שהדגש במקרים אלו הוא על התשתית של המשאית המספקת טמפרטורה מסוימת ונמוכה ובטיחות גבוהה למוצרים, בניגוד להובלות אחרות, אשר שמות דגש בעיקר על גודל המשאית ותו לא. הובלות אלו מסופקות על ידי חברות המתמחות בכך, שמציעות שירות מגוון.

מטרות שונות למוצרים שונים
הובלות בקירור מיועדות ראשית כל לרשתות השיווק ולמפעלי מזון בכל רחבי הארץ המחייבים הקפדה על תנאיי טמפרטורה אידיאליים, בעיקר בכל הקשור למוצרי חלב, ירקות ופירות או בשר ודגים. מדובר על דרישה של משרד הבריאות, שכן ללא תנאים אלו תיפגע איכות המזון או חלילה – תתקלקל לגמרי. משאיות ההובלה ערוכות היטב לתפקיד זה, ולכן הן יכולות לשנע מזון גם למרחקים ארוכים במיוחד.

הובלות קירור מיועדות גם לתחום הכימיקלים. מעבר לכך שמדובר על חומרים מסוכנים שדורשים התייחסות מיוחדת, זהירה ובטיחותית במיוחד, כמו גם הכשרה ספציפית של המובילים, יש לדאוג לטמפרטורה נמוכה אשר תבטיח את שלמות החומרים ומניעת אסון. גם תרופות מועברות באמצעות הובלה בקירור בדיוק מאותה סיבה, וגם כאן ישנה דרישה מפורטת של הרשויות אשר מפקחות על הנושא במגוון דרכים.

גופים ציבוריים
כיוון שהובלות אלו לא מתבצעות על ידי גורמים פרטיים אלא על ידי גופים ציבוריים ומסחריים, חשוב לוודא כי נותן השירות מתמחה בביצוע הובלות קירור ועומד בכל התקנים הנדרשים. בירור הפרטים צריך להיות יסודי במיוחד במקרים אלו, ויש להביא לראייה מסמכים ותעודות המוכיחים זאת. מד טמפרטורה לדוגמה הוא חובה בכל משאית ומשאית, כמו גם בקרות נוספות באמצעות מערכות ממוחשבות.

הובלות בקירור מסופקות על ידי משאיות בגדלים שונים, אשר בדרך כלל ניחנות בנפח גדול במיוחד בשל כמות המוצרים הנדרשת. מאפיין נוסף שנדרש מהובלות אלו, הוא ניסיון בעבודה מול הרשויות, מול נמלים, רשתות שיווק, שדות תעופה ועוד. לכן, ההתנהלות של הובלות קירור אלו צריכה להיות מקצועית ומנוסה בכל מובן, ולספק את השירות כראוי.

© כל הזכויות שמורות לאתר הובלה 5 | Liron Toren