ביטוח הובלות – עוברים בראש שקט

הדבר החשוב ביותר במסגרת הובלות דירה או משרד, הוא הביטחון בידיעה כי דבר לא יקרה לרכוש היקר. אחת הדרכים לוודא זאת הוא על ידי ביטוח הובלות – פוליסה המיועדת בדיוק למקרים אלו, אשר תכסה את סכום הנזק במידה ויהיה כזה. חברות הביטוח השונות מתמחות בשנים האחרונות בסוג זה של ביטוח, אשר מהווה עבור רבים הכרח ולא מותרות.

ווידוא כל האישורים הנחוצים
הובלה בטוחה מתחילה במוביל בטוח, אשר מכיר בחשיבות של ביטוח הובלות. חשוב לבחור במוביל מקצועי ומנוסה אשר מתייחס אל הנושא בכובד ראש, ושיכול אף להראות את הפוליסה במסגרת המסמכים שלו. אחריות היא אינה מילה נרדפת לביטוח רציני, ומומלץ להימנע ממובילים אשר מנסים להסתפק באמירות כלליות של "יהיה בסדר" ודומיהן. חברות הובלה מקצועיות כבר ערוכות לנושא זה והן אינן מופתעות לאור בקשתו של הלקוח.

בדרך כלל מדובר על ביטוח הובלות אשר המוביל בעצמו דואג לבצעו, אך ניתן בהחלט גם לבצע ביטוח הובלה באופן עצמאי וייעודי לקראת המעבר. כמו כן, ניתן להרחיב ולשנות את הפוליסה הקיימת של המוביל בקלות רבה ובשיחת טלפון אחת מול חברות הביטוח. כמו בכל תחום אחר שמבוטח, גם כאן הולכות חברות הביטוח לכיוונו של הצרכן.

כמה סוגי פוליסות
הובלה בטוחה נחלקת לכמה סוגי ביטוחים: פוליסה בסיסית, המעניקה בדרך כלל כיסוי למיעוט יחסי של תכולה, והמתאימה להובלת דירות קטנות. סכום ביטוח הובלות זה מגיע לכ – 100,000 ₪. ישנן פוליסות המתאימות לדירות ולתכולה רבה יותר, שעשויות להגיע למחיר של חצי מיליון ₪. כמו כן, ישנן פוליסות שמכסות גם נזקי מזג אוויר או תאונות דרכים חלילה במהלך ההובלה, או כאלו המתייחסות גם לאופי התכולה, כמו אל חומרים מסוכנים לדוגמה, או לתכשיטים יקרים.

נכון להיום, גורמים מקצועיים הזקוקים להובלה, כמו משרדים וחברות, מקפידים לבצע ביטוח הובלות כדבר שבשגרה, ולא מסתכנים בהיעדרו. לעומת זאת, השוק הפרטי עדיין אינו מכיר מספיק את הנושא, אך נראה שככל שעובר הזמן הוא נעשה מודע יותר ויותר לחשיבות של הובלה בטוחה ולצעדים שיש לנקוט עבורה.

© כל הזכויות שמורות לאתר הובלה 5 | Liron Toren